Program Divadla Archa na srpen 2001

pátek 17. srpna 20.00
Total Masala Slammer
Heartbreak No 5 (Zlomené srdce č. 5)
Evropsko-americko-indický multimediální divadelní projekt kombinující tanec, činohru, videoprojekci, výtvarné instalace a hudbu. Vizuální a pohybová konfrontace J. W. Goetha, Bollywoodu a tradičního indického umění kathak v příběhu romantické lásky.
          Proslulý belgický režisér Michael Laub a vizuální umělkyně Marina Abramovic vychází ze své fascinace dvěma extrémy indické kultury: na jedné straně čistota klasického indického tance a umění kathak, na straně druhé trivialita mýdlových oper a kýčovité televizní seriály vycházející z produkce Bollywoodu - indické obdoby amerického Hollywoodu. Bollywoodské seriály jsou plné vyhrocených motivů - romantických lásek, násilí, zamilovanosti a krve, vyvolávají v divácích silné emoce - smích, pláč, hrůzu … Jejich smícháním vzniká originální směs - "masala". Michael Laub inscenuje příběh romantické lásky, který se pohybuje na nejzazších hranicích tohoto žánru - je konfrontací textu J. W. Goetha a typické Bollywoodské mýdlové opery. Objeví se zde i témata tak typická pro současné indické filmy - sex a násilí zobrazené ve své fascinující kýčovité kráse. Total Masala Slammer kombinuje tragédii a trivialitu, fikci s realismem, tanec a činohru, hudbu a výtvarné prvky.
          Světová premiéra projektu proběhne 10. srpna 2001 v Berlíně v Hebbel-Theater. Pražská představení jsou součástí evropského turné projektu, který bude uváděn dále v Zürichu, Aarhusu a Benátkách.
          Koncept, režie: Michael Laub, Umělecký konzultant: Marina Abramovic.

sobota 18. srpna 20.00
Total Masala Slammer
Heartbreak No 5 (Zlomené srdce č. 5)

neděle 19. srpna 20.00
Total Masala Slammer
Heartbreak No 5 (Zlomené srdce č. 5)